Argentina savladala odličnu Belgiju 1:0 (VIDEO)

Nakon Njemačke i Brazila, polufinale Svjetskog prvenstva izborila je i Argentina.

Gaučosi, koji su pvu utakmicu na Mundijalu ograli protiv naše reprezentacije u grupi F, danas su minimalnom pobjedom (1:0) savladala Belgiju i plasirala se u polufinale. Lionel Messi i društvo uglavnom teško izlaze na kraj s protivnicima, a sjetimo se da su Švicarsku u osmini finala izbacili tek nakon produžetaka.

Quarter final - Argentina vs Belgium

Iako su rano poveli protiv Crvenih đavola, Argentinci su na kraju s jednim pogotkom došli do prolaza. Jedini gol na današnjem susretu u Brasiliji postigao je Gonzalo Higuain, koji je jedan odbijanac poslao iza leđa Thibauta Courtoisa. Prethodno je Vincent Kompany imao nesmotrenu reakciju, što je prethodilo golu plavo-bijelih.

U 12. minuti De Bruyne je tukao iz daljine, lopta odlazi pored gola. Sedam minuta kasnije Messi pokušava proigrati Higuaina, ovaj kasni. De Bruyne je dobro zaprijetio u 25. minuti, ali Romero brani.

Do 38. minute nije bilo uzbuđenja, a onda fantastična šansa za Argentinu iz slobodnog udarca. Messi je dobro gađao, ali nedovoljno precizno, pa je lopta otišla iznad gola Belgije. Dobru priliku za izjednačenje Belgija je imala u završnici prvog dijela, ali je Mirallas glavom šutirao malo pokraj gola Romera.

Osam minuta u drugom dijelu čekali smo na prvu šansu. Higuain je krenuo ka Courtoisu, pucao je, a lopta otišla tik iznad gola. Fellaini je sredinom drugog dijela pucao malo iznad gola glavom.

Petnaestak minuta prije kraja utakmice Mertens je pucao iz slobodnjaka s 25 metara, lopta ide pored gola. Belgija je na sve načine pokušavala izbjeći poraz, odnosno izvući produžetke ili penale, no Argentina nije popustila. U završnici uzbudljivo. Messi izlazi sam pred Courtoisa, ovaj brani, na drugoj strani opasan napad, na kraju Witsel šutira preko gola, što je bila najbolja šansa za Belgijance.

Argentince od velikog finala dijeli još jedna utakmica. U polufinale će izabranici Alejandra Sabelle igrati protiv boljeg iz večerašnjeg duela Holandija – Kostarika. Zasad izgleda da će Oranje proći dalje, no ne treba otpisivati Kostarikance koji su već izbacili Englesku i Italiju.