Barcelona je prvi finalista Lige prvaka!

Fantastičan meč su na Allianz Areni odigrali Bayern i Barcelona, a na kraju su Bavarci ostvarili pirovu pobjedu rezultatom 3:2.

Katalonci su u Minhen stigli s tri gola prednosti (3:0), pa je Bavarcima trebalo pravo čudo da prođu u finale Lige prvaka.

I dobro su krenuli. Igrala se sedma minuta kada sjajno ubacivanje Alonsa iz kornera u pogodak pretvara Mehdi Benatia za vodstvo od 1:0.

Međutim, radost domaćih kratko traje. Osam minuta su imali vodstvo, a onda se ukazao Barcin trio. Messi sjajno pronalazi Suareza, koji nesebično dodaje do Neymara, a Brazilac lagano pogađa za izjednačenje rezultata na 1:1.

Sve dileme oko prolaska u finale riješene su nakon pola sata igre. Ponovo je trio na sceni. Ponovo identična akcija i ponovo je strijelac Neymar za prednost katalonskog diva od 2:1.

Krenuo je potom Bayern žestoko prema golu Barcelone. Međutim, nesavladiv je u prvom poluvremenu bio Marc-Andre ter Stegen, koji je sakupio nekoliko vrhunskih odbrana, pa se na odmor otišlo vodstvom Barcelone od 2:1.

Nastavak donosi nešto slabiju partiju, a Bavarci uspijevaju da stignu do preokreta i pirove pobjede u ovom susretu.

Do izjednačenja dolaze u 59. minuti. Sjajno je pogodio Robert Lewandowski za poravnanje rezultata na 2:2.

Pobjedu Bayernu donosi Thomas Muller. Pogodio je u 74. minuti za konačan rezultat susreta od 3:2.

Barcelona je usprkos porazu prošla u finale Lige prvaka koje se 6. juna igra u Berlinu, a protivnika će saznati sutra kada u Madridu igraju Real i Juventus.

Liga prvaka, polufinale:

Bayern – Barcelona 3:2 (3:5) (Benatia 7’, Lewandowski 59’, Muller 74’ / Neymar 15’, 29’)