Brazil izbacio Čile nakon penala, 3:2 (1:1) (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Brazila plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva. Karioke su u duelu osmine finala savladale nakon penala selekciju Čilea 3:2 (1:1).

Jako dobro prvo poluvrijeme donijelo je po jedan pogodak i nekoliko jako dobrih prilika na obje strane.

Brazil je bio nešto konkretniji na otvaranju susreta, a prvi su stigli do gola u ovom susretu. Igrala se 18. minuta kada je Gonzalo Jara zatresao vlastitu mrežu za prednost Karioka od 1:0 i erupciju oduševljenja na stadionu u Belo Horizonteu.

Brazil-Cile Luiz 1-0

Potom je selekcija Luiza Felipea Scolarija prepustila sredinu terena Čileancima. Koristili su svaku priliku da ugroze gol Julija Cesara, a do zasluženog izjednačenja su stigli u 32. minuti susreta. Alexis Sanchez je iskoristio grešku odbrane Brazila, te je pogodio za poravnanje rezultata na 1:1.

Brazil-Cile

Četiri minute kasnije Brazil propušta veliku priliku. Neymar je šutirao glavom, ali lopta pogađa jednog čileanskog fudbalera i završava u korneru.

Do kraja prvog dijela Karioke imaju još dvije dobre šanse. Fred je prvo šutirao iz dobre situacije preko gola, a zatim je fantastičan dalekometni pokušaj Danija Alvesa zaustavio sjajni Claudio Bravo.

Na poluvrijeme se otišlo neriješenim rezultatom 1:1, a nastavak je donio jako dobru igru na obje strane. Oba tima su prijetila protivničkom golu, a Čile je u 64. minuti susreta propustio nevjerovatnu šansu. Aranguiz se našao pred golom Julija Cesara, ali je brazilski čuvar mreže fantastičnim refleksom spasio svoj gol.

Brazilci su potom krenuli po pobjedu. Potpuno su preuzeli inicijativu utakmicom, dok je Čile čekao šansu iz kontranapada. Kružili su oko gola Brava, koji je bio fantastičan na golu Čileanaca.

Round of 16 - Brazil vs Chile

Prvo je sjajni golman odbranio pokušaj Neymara, da bi se istakao i u 84. minuti kada je nevjerovatnom intervencijom zaustavio pokušaj Hulka. Na kraju je ostalo 1:1, te se u ušlo u produžetke.

Prvi produžetak nije donio mnogo uzbuđenja. Tek u finišu ovog dijela igre opasan pokušaj je imao Hulk, ali je Bravo ponovo dobro intervenisao. Ni u drugom produžetku nije bilo previše uzbuđenja sve do finiša. Pinilla je u posljednjim trenucima zatresao prečku brazilskog gola, ali je ostalo 1:1, te se pristupilo izvođenju penala.

Bolje su se u izvođenju penala snašli Brazilci koji tako zahvaljujući golmanu Juliju Cesaru idu u četvrtfinale Svjetskog prvenstva.