Brazil pobijedio Kolumbiju 2:1

Fudbalska reprezentacija Brazila večeras je u Fortalezi u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva dočekala Kolumbiju. Pred više od 60.000 navijača Brazil je konačno pokazao svoje pravo lice i slavio rezultatom 2:1.

Prvu priliku na susretu imao je Brazil u trećoj minuti susreta. Neymar je šutirao iz slobodnog udarca, ali nije bio precizan. Nastavio je Brazil sa napadima, a inicijativa im se isplatila nakon svega sedam minuta igre u Fortalezi.

Neymar je izveo korner, a najspretniji u šesnaestercu bio je kapiten Seleçaa, Thiago Silva, koji je ostao usamljen na drugoj stativi i nije mu bilo teško ubaciti loptu u mrežu Ospine.

Bra-Kol 1

Nastavio je Brazil sa napadima, a najbolje prilike za pogodak propustio je fudbaler Zenita, Hulk. Oba puta uspješniji je bio golman francuske Nice.

U drugoj polovini prvog poluvremena nije bilo mnogo prilika kao u prvoj, ali je tempo igre i dalje bio jako visok. Najizglednije prilike imao je Hulk, dok je na drugoj strani zaprijetio Cuadrado.

James Rodriguez je pokušao zatresti mrežu Cesara nakon što je dosuđen indirekt za Kolumbiju na ivici kaznenog prostora, dok je Neymar pokušao iz iste pozicije na drugoj strani, ali prve zvijezde dvije reprezentacije nisu pronašle put do gola. Ostalo je nakon prvih 45 minuta 1:0 za Brazil.

Prvih 15 minuta nastavka susreta nije donijelo mnogo uzbuđenja, Kolumbija je krenula ofanzivnije prema golu Brazila, ali nisu ozbiljnije ugrozili Julia Cesara. Sve što vrijedi izdvojiti je žuti karton Thiaga Silve, zbog kojeg kapiten Brazila neće igrati polufinale protiv Njemačke.

Domaćin je u 69. minuti susreta došao do dva gola prednosti. Slobodni udarac sa 30-ak metara izveo je defenzivac Chelseaja, David Luiz, a lopta je odsjela u gornjem lijevom uglu Ospininog gola.

Bra-Kol 3

Brazil je još jednom zaprijetio u 73. minuti utakmice. Ovaj put šutirao je Neymar, a lopta je otišla pored desne stative gola Kolumbije. Kolumbija se vraća u 78. minuti susreta. James Rodriguez je uposlio Carlosa Baccu, a fudbaler Seville je izborio jedanaesterac. Odgovornost je preuzeo Rodriguez i zatresao mrežu Jamesa Rodrigueza.

Bra-Kol 4

Napadala je Kolumbija do kraja, ali nije uspjela doći do izjednačenja. U 87. minuti susreta teren je napustio Neymar, nakon što je dobio udarac u leđa od Zunige. Tako bi Brazil osim bez Silve u polufinalu mogao biti i bez najboljeg fudbalera.