Četiri gola Ronalda u „razbijanju“ Celte

Fudbaleri Rela Madrida na svom Santiago Bernabeu „razbili“ su Celtu rezultatom 7:1 u utakmici 28. kola španske Primera lige. Briljirao je Portugalac Cristiano Ronaldo koji je postigao četiri gola i to u periodu od 50. do 76. minute.

Prvo poluvrijeme koje je završeno vodstvom Reala od 1:0 nije nagovještavalo debakl gostiju iz Viga, No, u nastavku je „kraljevski“ klub na protivniku “iskalio” sve svoje frustracije nakon remija sa Malagom i poraza od gradskog rivala Atletica.

Osim Ronalda u strijelce su se upisali Pepe, Jesse i Gareth Bale, dok je jedini gol za Celtu djelo Iaga Aspasa.

Real poslije ove pobjede ostaje na trećem mjestu sa 60 bodova i utakmicom više od lidera Barcelone i Atletica. „Barca“ ima 69, a „jorgandžije“ 61 bod.