Chelsea osvojio Evropsku ligu

Nogometaši engleskog premierligaša Chelsea pobjednici su Evropske lige nakon što su u finalnom susretu igranom u Amsterdamu na stadionu Arena pobijedili Benficu 2:1.

Time je Chelsea postao prvi klub u istoriji koji je godinu za godinom osvojio Ligu prvaka i Evropsku ligu.

Chelsea je poveo golom Fernanda Torresa u 60. minuti, a izjednačio je Oscar Cardozo iz jedanaesterca u 68. minuti.

U 88. minuti Frank Lampard je uzdrmao prečku, a kada se već činilo kako će utakmica otići u produžetak Branislav Ivanović je u sudačkoj nadoknadi donio ‘Bluesima’ pobjedu.

Chelsea je postao prvi klub u historiji koji je godinu za godinom osvojio Ligu prvaka i Evropsku ligu, a ‘Bluesi’ su postali i tek četvrti klub koji je pobijedio u sva tri klupska takmičenja (Kup Uefa/Evropska liga, Kup prvaka/Liga prvaka, Kup kupova) pod okriljem Uefe.

To su do sada uspjeli tek Juventus, Ajax i Bayern.

Za portugalski sastav to je bilo šesto uzastopno finale nekog evropskog kupa koje je izgubio.