Del Potro zaustavio Džumhura u polufinalu, za titulu protiv Fogninija

Nakon što je u četvrtfinalu ATP turnira u Los Cabosu savladao Mmoha, pokazalo se da je u ovom trenutku Juan Martin del Potro ipak prevelik zalogaj za Damira Džumhura.

Naime, prvi nosioc turnira Del Potro je jutros savladao Džumhura u polufinalu rezultatom 2:0, po setovima 6:3 i 7:6 (8:6).

Iako je Džumhur meč protiv Argentinca otvorio brejkom, Del Potro je odmah u drugom gemu uzvratio istom mjerom, da bi mu za prvi set bio dovoljan još jedan brejk u osmom gemu.

Drugi set je donio izjednačeno nadmetanje. Del Potro je napravio brejk prvom gemu, ali je naš najbolji teniser protivniku oduzeo servis u 10. gemu, kada je Argentinac servirao za meč, i poravnao na 5:5.

Uspio je Džumhur odvesti drugi set u tie-break u kojem je imao i set loptu pri rezultatu 6:5, ipak Del Potro se odbranio i nakon toga uspio riješiti i drugi set, a samim time i meč, u svoju korist.

Del Potro će u finalu odmjeriti snage sa Fogninijem koji je u drugom polufinalu bio bolji od Norriea.