Dva gola Dijamanta u pobjedi Manchester Cityja nad Evertonom

Manchester City je savladao Everton sa 3:2, uz dva gola Edina Džeke, te tako došao nadomak osvajanja naslova prvaka Engleske, piše portal Sport.ba.

Karamele je u prednost već nakon 11 minuta igre doveo sjajnim udarcem mladi Englez Ross Barkley.

Ipak, radost na Goodison Parku trajala je samo 11 minuta, tačnije do 22. minute, kada je na 1:1 izjednačio Sergio Aguero.

Međutim, prilikom postizanja gola Aguero se povrijedio, te je morao biti zamijenjen, a umjesto njega menadžer Građana Manuel Pellegrini na teren je poslao Fernandinha.

Edin Džeko 0305

Izlaskom Aguera, na scenu je stupio Edin Džeko.

Dijamant je prvo dvije minute prije kraja prvog poluvremena donio prednost svojoj ekipi sjajnim udarcem glavnom, a onda je već u trećoj minuti drugog poluvremena, svojim drugim golom odveo City na 3:1.

U 65. minuti Romelu Lukaku je uspio smanjiti na 2:3.

Dzeko Goal ~ Everton vs Man City 1-3 03/05/2014 by eFailWinArmy
Džeko je nakon jednog nezgodnog pada povrijedio rame, pa mu se pomoć morala ukazati van terena, ali na svu sreću nije se radilo o težoj povredi.

Do kraja susreta Everton je pritiskao, ali se rezultat nije mijenjao.