Džeko postigao dva gola u pobjedi Manchester Citya

Bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko postigao je dva gola u pobjedi svog Manchester Cityja protiv gradskog rivala Manchester Uniteda, u derbiju 28. kola engleskog Premiershipa.

City je dobio utakmicu koja se igrala na ”Old Traffordu” rezultatom 3:0. Džeko je postigao svoj prvi gol već u 45 sekundi susreta, a s tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme utakmice, u kojoj je United ipak imao loptu više u svom posjedu.

Napadač reprezentacije BiH svoj drugi gol postigao je nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu nakon odličnog ubačaja Nasrija iz kornera.
U nastavku susreta United nije uspjevao ozbiljnije ugroziti gol ”Građana”, a City je došao do svog trećeg pogotka u samoj završnici. Strijelac je bio Yaya Toure.