Ena Oruč i Iris Gudelj osvojile tri medalje za BiH

Na 8. Otvorenom prvenstvu Evrope u taekwondou koje se održava u švicarskom Davosu dvije bh. takmičarke osvojile su tri medalje u konkurenciji mlađih juniorki.

Među 1400 takmičara, predstavnice reprezentacije Bosne i Hercegovine Ena Oruč i Iris Gudelj osvojile su dvije zlatne i jednu srebrenu medalju.

Ena Oruč, kadetska prvakinja svijeta iz Londona 2013 osvojila je zlatnu medalju (crni pojasevi) u disciplini borbi punim kontaktom, dok je srebrena medalja osvojena u disciplini semi-contact.

Iris Gudelj je osvojila zlatnu medalju u disciplini semi-contact (plavi pojasevi) dok je u disciplini punim kontaktom ostala bez plasmana, ponajviše zbog pada koncentracije.

Kako je ranije za medije istakao trener Ibrahim Kolja i ovoga puta izostala je podrška zvaničnih  institucija sporta naše države, a učešće na Evropskom prvenstvu, uz participaciju matičnog kluba “Sarajevo”, obezbjedili su sponzori i prijatelji kluba.