FK Sarajevo danas dočekuje ekipu Zvijezda 09

Danas, 25.11., FK Sarajevo u okviru 18. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine dočekuje ekipu Zvijezda 09.

U proteklom kolu, bordo tim remizirao je protiv ekipe Zrinjskog u Mostaru. FK Sarajevo je na vrhu tabele sa ukupno 37 bodova, ukupnim omjerom 11-4-2 i gol razlikom 37:13.

Fudbaleri Zvijezde 09 trenutno imaju niz od pet uzastopnih pobjeda u šampionatu. U proteklom kolu savladali su NK Čelik na domaćem terenu sa 2-0. U utakmicama 16. i 15. kola, Zvijezda 09 upisala je pobjede i protiv Zrinjskog (1-0) i protiv Željezničara (0-1).

Za utakmicu protiv Zvijezde 09 konkuriše sljedećih 18 igrača:

Džafić, Hebibović, Halilović, Dupovac, Mujakić, Šišić, Crepulja, Tatar, Šabanović, Ahmetović, Rahmanović, Bekić, Velkoski, Kovačević, Handžić, Kurdić, Pidro, Stanojević.

U okviru 7. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, 25.08. bordo tim je ostvario visoku pobjedu protiv ekipe Zvijezda 09. Pogotke su postigli  Tatar u 28. minuti, Ahmetović u 38. a dvostruki strijelac bio je Rahmanović golovima iz 46. i 55. minute.

Predstojeći susret između Sarajeva i Zvijezde 09 sudit će Topalović Sabrija iz Zenice a asistirat će mu Novalić Arnel, Dujak Goran i Došlo Slađan.

Današnja utakmica zakazana je za 15 sati na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović Hase uz direktan prijenos na Moja TV platformi.