FK Sarajevo na korak do naslova

Fudbaleri Sarajeva s uvjerljivih 3:0 slavili su u Vitezu i tako došli na korak od naslova prvaka BiH. Gosti su bili mnogo bolji rival, a u prednost ih je doveo Krste Velkoski golom u  26. minuti.

U prvom dijelu meča u čak dva navrata okvir gola bio je saveznik domaćih, ali u 68. minuti pomoći im nije bilo. Bojan Puzigaća sjajno je probio lijevu stranu, oboren je u šesnaestercu i to je bio penal za goste. Upravo je ovaj fudbaler izveo najstrožiju kaznu i doslovno pocijepao mrežu Viteza.

Konačan rezultat postavio je rezervista Amer Bekić u posljednjim minutama meča, kada je poentirao na odlično dodavanje Velkoskog.

Tako je bordo tim zadržao bod prednosti ispred Željezničara, koji je golom Bogdanovića nadigrao Travnik na Grbavici.

Zrinjski je sa 2:0 nadigrao Olimpic i tako učvrstio treću poziciju. Za Plemiće su pogađali Nikolić i Todorović.

Široki je nastavio sa lošim igrama, te je samo remizirao u Istočnom Sarajevu protiv Slavije (1:1).

Drina je vodila u Banja Luci, ali kući je otišla praznih ruku. Tako će Zvorničani u posljednjem kolu strahovati za opstanak, kao i još šest timova.

Opstanak nije osigurao ni Radnik, koji je kod kuće remizirao sa Čelikom (2:2).

Sjajan meč odigran je na Tušnju, gdje je domaća Sloboda nakon velikog preokreta savladala davljenika Mladost s 3:2.

Identičan rezultat bio je i u Gradačcu, gdje je Zvijezda nadigrala Velež i tako sačuvala nadu u opstanak.

Kolo prije kraja tako šest timova strahuje od preseljenja u niži rang, te će nam posljednje kolo otkriti novog prvaka, sve putnike u Evropu, ali i  ekiše koje ispadaju.