Francuska pobjedom nad Nigerijom sa 2:0 prošla u četvrtinu finala SP-a (VIDEO)

Francuska je golovima Paula Pogbe i autoglom Yosepha Yoba savladala Nigeriju sa 2:0, te se tako plasirala u četvrtinu finala SP u Brazilu.

Iako su Francuzi važili za velikog favorita u ovoj utakmici, Nigerijci su se, pogotovo u prvom poluvremenu, predstavili u više nego dobrom svijetlu.

Prvu priliku Nigerijci su imali u 17. minuti. Slobodan udarac sa 25 metara, ali loš je šut i lopta je otišla visoko preko gola.

Francuzi su uzvratili pet minuta prije odlaska na odmor.

Francuska Nigerija

Velik dio posla je odradio Matuidi, dodao Valbueni koji sjajnom loptom na 7, 8 metara od gola daje Debuchyju koju šutira pored gola.

Prvi dio prvog poluvremena u potpunosti je pripao Nigerijcima, koji su izgledali mnogo bolje na terenu i stvarali prilike pred golom Huga Llorisa, ali do gola nisu došli.

Potom je inicijativu preuzela Francuska, koja je stvorila mnogo prilika pred golom Nigerije. Pogađali su prečke, a Enyeama je branio i nemoguće, sve do 79. minute.

Paul Pogba je tada iskoristio grešku nigerijskog golmana, te glavom pogodio za vodstvo Tricolora.

Pred sami kraj susreta, Yobo je postigao autogol za konačnih 2:0.