“Kanarinci” prevarili “orlove”

U velikom derbiju proljećnog dijela Turskog fudbalskog prvenstva,Fenerbahče savladao Bešiktaš sa 2:0.

U odličnoj utakmici koja je odigrana na stadionu „Šukru Saračoglu“ odigran je meč na visokom nivou i puno šansi na obje strane.

Fenerbahče je već u trećem minutu poveo golom Volkana, nakon odlično pripremljene akcije i faula na Potukom. Veliku šansu za Bešiktaš je u prvom poluvremenu promašio Kuarežma, koji je imao priliku izjednači rezultat.

U drugom poluvremenu je Bešiktaš imao inicijativu, i stativu, ali je trener Fenerbahce,u 60 minutu ubacio u igru Tufana i Nanija, koji su i pripremili akciju za drugi gol.

Mladi Ozan Tufan je nakon sjajno primljene lopte se probio po lijevom strani i u 83 minuti dodao loptu Naniju koji je povećao prednost na 2:0.

Nakon ove utakmice, Fenerbahče je sada ponovo lider na tabeli, i do kraja prvenstva je ostalo 11 kola.