Minimalna prednost Real Madrida nad Bayernom

Nogometaši madridskog Reala u prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka pobijedili su münchenski Bayern sa 1:0 (1:0).

Strijelac jedinog pogotka na stadionu “Santiago Bernabeu”, pred 80.000 gledalaca, bio je Karim Benzema u 19. minuti.

Iako su nogometaši Bayerna imali inicijativu u većem dijelu susreta, “Kraljevski klub” bio je znatno  opasniji,  sa  više velikih prilika.

Real je poveo u iz kontranapada, Ronaldo je uposlio Coentraa, koji ubacuje oštru loptu u sredinu  kaznenog prostora, a Benzema pogađa za 1:0.

U 26. minuti stopostotnu priliku propustio je Ronalda iz akcije koju je kreirao Modrić, ali je Portugalac šutirao preko gola. Pred kraj prvog poluvremena, u 41. minuti, Madriđani su imali još jednu dobru priliku da povećaju rezultat, ali je  Di Maria slabo šutirao.

I drugo poluvrijeme je počelo velikom šansom za Real, u 47. minuti Modrić je presjekao loptu, a Ronaldov udarac zaustavlja Neuer. Ronaldo je iamo  još jednu šansu u 68. minuti, ali ponovno je vratar Neuer bio na mjestu.

Nogometaši Bayerna, akualnog evropskog prvaka, jedinu  pravu priliku imali su u 84. minuti kada je šut Goetzea sa desetak metara obranio Casillas.

Revanš utakmica igrat će se 29. aprila u Munchenu.

Real Madrid: Iker Casillas, Daniel Carvajal, Pepe (Varane, 73), Sergio Ramos, Fabio Coentrao, Luka Modrić, Xabi Alonso, Angel Di Maria, Isco (Illarramendi, 82), Karim Benzema, Cristiano Ronaldo (Bale, 73).

Bayern:  Manuel Neuer, Rafinha (Javi Martínez, 66), Jerome Boateng, Dante, David Alaba, Arjen Robben, Toni Kroos, Philipp Lahm, Bastian Schweinsteiger (T. Mueller, 74), Franck Ribery (Goetze, 72), Mario Mandžukić.

U prvom susretu Atletico Madrid i engleski Chelseaja u utorak su igrali bez golova.

Revanš utakmica igrat će se 30. aprila u Londonu.