Njemačka pobijedila Francusku 1:0 (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Njemačke danas je u Rio de Janeiru na stadionu Maracana odmjerila snage sa reprezentacijom Francuske u prvom susretu četvrtfinala Svjetskog prvenstva. Njemačka je slavila rezultatom 1:0.

Prvu priliku na susretu imali su Tricolori. Nakon sedam minuta igre Benzema je zaprijetio golmanu minhenskog Bayerna, Manuelu Neueru. Valbuena je prošao po lijevoj strani, pronašao Benzemu, ali “devetka” Reala šutira pored gola Nijemca.

Šest minuta kasnije Njemačka je kaznila promašaj Benzeme. Toni Kroos je centrirao u srce šesnaesterca, a najviši u skoku bio je fudbaler Milionera iz Dortmunda, Mats Hummels i poslao loptu iza leđa Llorisa.

Bolje prilike u nastavku prvog poluvremena imali su Francuzi, ali mrežu Manuela Neuera nisu uspjeli zatresti. Najopasniji u vrhu napada Tricolora bili su Karim Benzema i Mathieu Valbuena.

Najbolju priliku da dođu do izjednačenja u prvom poluvremenu susreta Francuzi su imali u 34. minuti. susreta. Šutirao je Valbuena, ali na mjestu je Neuer. Na odbijenu loptu naletio je Benzema, ali njegov udarac je izblokirao Hummels. Ostalo je nakon prvih 45 minuta 1:0 za Njemačku.

Quarter final - France vs Germany

U nastavku susreta prvu priliku za pogodak imao je Raphael Varane, ali njegov udarac bez problema je zaustavio Neuer. Nijemci su konačno zaprijetili u 69. minuti utakmice. U prilici se našao Thomas Muller, ali je njegov udarac bio neprecizan.

Francuska ponovo prijeti u 75. minuti utakmice. Karim Benzema se našao u šesnaestercu Njemačke, šutirao, ali je fantastični Hummels odlično reagovao i spasio svoj gol. Već u narednom napadu u prilici je Matuidi, ali Neuer je i ovaj put siguran.

Sve dileme oko pobjednika Njemačka je mogla riješiti u 82. minuti susreta. Özil je izbjegao ofsajd zamku, poslao loptu u srce šesnaesterca, a udarac Schürrlea odbranio je Lloris. Ostalo je do kraja susreta 1:0 za Njemačku, čime su Panceri izborili svoje četvrto uzastopno polufinale na smotrama najboljih reprezentacija svijeta. Niz Njemačke traje od 2002. godine.