Pobjeda protiv NK Čelik i trijumfalan završetak jesenjeg dijela prvenstva

U okviru posljednje utakmice prvog dijela sezone BH Telecom Premijer lige BiH ekipa Sarajeva ostvarila je pobjedu protiv NK Čelik rezultatom 3 – 1. Pogotke su postigli Pidro u 36. minuti, Rahmanović u 54. i Handžić u 85.

U prvom dijelu utakmice bilo je izglednih prilika na obje strane. U 14. minuti Tatar šutira ali golman Ružić brani. Samo tri minuta poslije Pidro asistira Rahmanoviću, ali Ružić još jednom brani.

Bordo tim postiže pogodak u 35. minuti kada Rahmanović šalje loptu za Pidru koji pogađa za 1-0.

Samo tri minuta kasnije Čelik je mogao izjednačiti. Dedić je izveo slobodni udarac, ali Kovačević je sigurno odbranio.

Od 38. minute Čelik je igrao sa igračem manje. Nakon drugog žutog kartona iz igre je isključen Mehić.

U 44. minuti Čelik je došao do izjednačenja. Dedić je ubacio, Jurina šutirao. Kovačević je odbranio, ali lopta ponovo dolazi do Jurine koji je ovaj put siguran u realizaciji.

Prvo poluvrijeme je završeno neriješenim rezultatom.

U drugom poluvremenu, bordo tim je imao terensku inicijativu da bi u 54. minuti došao do vodstva. Tatar izvodi korner i pronalazi usamljenog Rahmanovića koji glavom pogađa za 2-1.

Pobjedu domaćina zaključio je Handžić golom u  85. minuti.

FK Sarajevo: Kovačević, Šabanović, Pidro, Adukor, Dupovac, Mujakić, Crepulja, Tatar (87’ Halilović), Ahmetović (89’ Resić), Rahmanović (75’ Handžić) i Velkoski.

Ovim susretom okončan je jesenji dio prvenstva koji je FK Sarajevo završio na prvom mjestu sa ukupno 43 osvojena boda, uz omjer 13-4-2 i gol razliku 43:15.