PSG na krilima Ibrahimovića do četvrtfinala Lige prvaka

Paris Saint-Germain (PSG) je, nakon pobjede rezultatom 2:1, sinoć ponovo identičnim rezultatom slavio na Stamford Bridgeu u Londonu u uzvratnom meču osmine finala Lige prvaka, te sa ukupnih 4:2 prošao u četvrtfinale ovog elitnog takmičenja.

Prvi pogodak je postignut u 16. minuti kada je na asistenciju Zlatana Ibrahimovića strijelac za Parižane bio Adrien Rabiot.

Chelsea je u 27. minuti uspio izjednačiti preko Diega Coste kojem je asistirao Willian Borges da Silva.

PSG je ponovo u prednost došao u 67. minuti nakon što je Di Maria ubačajem s lijeve strane pronašao Ibrahimovića koji je ovim pogotkom potvrdio i plasman u četvrtfinale za ekipu iz Pariza.

PSG se tako pridružio Real Madridu, Wolfsburgu i Benfici u četvrtfinalu Lige prvaka.