Real i Chelsea pobjedama od 2:0 izbacili Borrusiju i PSG

Borussia Dortmund – Real Madrid  2:0

Real Madrid je sa ukupnih 3:2 prošao u polufinale Lige prvaka, ali večeras je na Westfallen stadionu ispraćen s 2:0 i može zahvaliti sreći i “Svetom Ikeru” što nije završilo puno gore. Junak pobjede Marco Reus zabio je oba gola.

Carlo Ancelotti stigao je s moćnim Realom, ali bez glavne zvijezde Cristiana Ronalda, koji je dan ranije napustio trening zbog ozljede i s klupe gledao kako njegovi suigrači plešu na rubu katastrofe. Španjolci će za prolaz dalje zahvaliti svom vrataru Casillasu koji je branio kad je bilo najpotrebnije.

I domaći golman Weidenfeller proslavio se rano u utakmici. Real je u 17. minuti dobio jedanaesterac, slovenski sudac Damir Skomina pokazao je na bijelu tačku nakon što je Coentrao napucao loptu u lakat Piszczeka. Di Maria je pucao, a Dortmundov golman obranio.

Borussija je pružila sjajnu predstavu i u potpunosti je nadigrala goste. Osim što su zabili dva gola igrači Borussije uzdrmali su stativu, te imali još tri-četiri sjajne prilike za treći gol koji bi susret odveo u produžetak.

Real je došao odraditi utakmicu, ali nakon fantastične igre Marca Reusa u prvom dijelu, mogli su izgubiti sve, no na sreću gostiju, zakazali su Reusovi suigrači. Henrik Mkhitaryan je imao zicer, no loše je pucao na povratnu loptu Reusa koji je u 24. minuti zabio prvi gol nakon što je sjajno zaobišao Realovu obranu i golmana. Pepe je pokušao glavom vratiti loptu, no učinio je to vrlo loše, što je Reus znalački iskoristio. Dvanaest minuta kasnije evropskog viceprvaka je darivao i Asier Illarramendi čiju loptu je presjekao Reus, povukao kontru te gurnuo u priliku Lewandowskog. Poljski napadač je uzdrmao stativu, a odbijenu loptu je Reus zakucao za povećanje vodstva.

Na početku drugog dijela Real je zaigrao odlučnije i u 48. minuti je Bale opasno zaprijetio, no Weidenfeller je još jednom odlično reagirao. Ipak, dominacija ‘Los Blancosa’ je bila kratkog daha i domaćin je vrlo brzo posložio kockice i jurnuo po treći gol.

U razmaku od 65. do 70. minute Borussija je imala tri zicera, no jednom stativa, a dva puta Casillas spasili su ‘Kraljevski klub’. Prvo je najbolji igrač utakmice Reus gurnuo Mkhitaryana u sjajnu priliku, Armenac je zabišao Casillasa te malo iz kosa pogodio stativu. Armenac je dvije minuta kasnije s desetak metara pucao ravno u Casillasa uprskavši još jednu priliku. U 70. minuti Casillas je odbranio i neugodan udarac Grosskreutza, a i ostale još aktualnog evropskog viceprvaka.

U posljednjih deset minuta Jurgen Klopp je sve bacio u napad. Iz igre je povukao Piszczeka te uveo Aubameyanga, no usprkos pritisku Borussija nije uspjela zabiti treći gol i izboriti barem produžetak.

‘Kraljevskom klubu’ je ovo četvrti uzastopni plasman u polufinale Lige prvaka, a zanimljivo u prethodne tri sezone je u polufinalu i završavao evropsku priču.
________________________________________________________________________________________________________

Chelsea – PSG  2:0

Chelsea: Čech, Ivanović, David Luiz, Cahill, Terry, Azpilicueta, Lampard, Oscar, Hazard, Willian, Eto`o

PSG: Sirigu, Silva, Alex, Maxwell, Jallet, Motta, Matuidi, Veratti, Lucas, Cavani, Lavezzi

Golovima Schurrlea u 33. i Dembe Ba u 87. minuti, Chelsea je s 2:0 savladao PSG i tako se s ukupnih 3:3 plasirao u polufinale Lige prvaka. Neuništivi Jose Mourinho tako je upisao peti uzastopni plasman među četiri najbolje ekipe Starog kontinenta.

Iako su nakon upečatljivog poraza u Parizu mnogi otpisali londonski tim, portugalski lisac opet je dokazao da je mačka s devet života. S druge strane, Urugvajac Cavani dugo će pamtiti prilike iz drugog poluvremena, kada je imao priliku uvesti PSG nakon 19 godina u istinsku kremu evropskog nogometa.

Inače, upravo fantastičnu utakmicu gledali smo u Londonu od prve do posljednje minute. Chelsea je već nakon pola sata smanjio zaostatak s Parka Prinčeva, a pravu ekstazu doživjeli su navijači Bluesa tri minute prije kraja kada je Demba Ba postigao gol vrijedan polufinala Lige prvaka.

No krenimo redom. Domaćini su zaprijetili već u osmoj minuti kada je Hazard ubacio loptu s lijeve strane, a Eto`o u sredini od bloka pucao preko gola. Uzvratili su gosti sedam minuta kasnije preko Lavezzija, čiji je opasni ubačaj s lijeva u posljednji trenutak odbio Peter Čech.

U 26. minuti upisali smo prvu pravu priliku za domaćine. Lampard je izveo slobodnjak s 20 metara iskosa desno, lopta je u živom zidu promijenila smjer, međutim sjajnom se reakcijom istaknuo Sirigu. Osam minuta kasnije uslijedilo je slavlje na Stamford Bridgeu.

Nakon ubačaja s desne strane, sam je u sredini ostao Schurrle, koji je s desetak metara poslao loptu pokraj nemoćnog Sirigua. Do kraja poluvremena nije bilo ozbiljniji prilika, a onda je početkom nastavka u dva navrata opasno zaprijetio Chelsea.

Prvo je u 52. minuti Schurrle opalio sjajan volej s ruba kaznenog prostora, a lopta očešala stativu, da bi tri minute kasnije Oscar izvrsnim udarcem s dvadesetak metara uzdrmao prečku. Gol je u tim trenucima visio u zraku.

U 58. i 66. minuti francuski tim imao je dvije lijepe poluprilike preko Lavezzija i Lucasa, međutim gostujući dvojac bio je zamalo neprecizan. Mourinhova momčad se potom sasvim otvorila, a Cavani i Maxwell promašili nemoguće. U 72. minuti Urugvajac je bio u stopostotnoj situaciji pred Čechom, dok je u 76. Brazilac tukao tik uz stativu.

12 minuta prije kraja Cavani je još jednom imao priliku riješiti susret, međutim njegov udarac glavom iz srca kaznenom prostora otišao je malo poviše gola. A onda kazna. Tri minute prije kraja. Demba Ba sjajno je iskoristio jedan odbijanac u kaznenom prostoru i matirao Sirigu za plasman u polufinale.

Ni nakon drugog gola domaćina Francuzi se nisu predali. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Cabaye je topovski pucao, ali fantastičnom reakcijom iskazao se češki vratar na golu Chelsea. Bio je to kraj svih nadanja Blancovih pulena.