Real je prvak Evrope!

Real Madrid je prvak Evrope! Kraljevski je klub nakon produžetaka slavio sa 4:1 protiv Atletico Madrida.

Obje ekipe ušle su dosta nervozno u utakmicu, te gledaoci na Luzu nisu imali mnogo toga za vidjeti u uvodnim trenucima utakmice.

Trener Atletica Diego Simeone odlično je postavio taktiku i potpuno iz igre isključio prvu zvijezdu Reala, Cristiana Ronalda.

Ipak, prvu veliku priliku na utakmici imao je Kraljevski klub u 32. minuti.

Thiago je pogriješio na sredini terena, predavši loptu u noge Garetha Balea, koji je pretrčao sam kroz polovinu Atletica, ali je sa samo desetak metara šutirao pored gola Thibauta Courtoisa.

real madrid prvak

Kazna je stigla brzo, vrlo brzo.

Igrala se 36. minuta, kada je Diego Godin nadskočio Samija Khediru u kaznenom prostoru Reala i glavom poslao loptu u mrežu iza istrčalog Ikera Casillasa za vodstvo Atletica.

Ronaldo je uputio prvi ozbiljan šut prema golu Atletica u 53. minuti, ali je Courtois to odbranio.

Atletico je uzvratio u 57. minuti, ali je šut Adriana Lopeza blokirao Khedira.

Kako se utakmica približavala kraju, tako je Real stihijski napadao, a Atletico se branio na 30tak metara od svog gola.

Međutim, i pored atmoskog pritiska Reala, Atletico se uspjevao odbraniti sve do 93. minute, kada je glavom za produžetak pogodio Sergio Ramos.

Vodstvo Realu donio je Gareth Bale u 111. minuti, a šest minuta kasnije Marcelo je povisio na 3:1.

Konačan rezultat za deseti trofej naslova prvaka Evrope postavio je Cristiano Ronaldo sa bijele tačke.