Real Madrid:Galatasaray 3:0, Malaga:Borussia Dortmund 0:0

Real Madrid je prvom duelu četvrtfinala Lige prvaka igranom u Madridu, sa 3:0 pobijedio Galatasaray i tako već sada riješio sve dileme oko prolaza dalje.
Meč je počeo otvoreno sa obje strane, a već u 10. minuti Kraljevi su stigli do prednosti. Oezil je uputio sjajnu loptu u prazan prostor za Cristiana Ronalda, a Portugalac je majstorski prebacio Musleru za 1:0.

Galata je uzvratila samo dvije minute kasnije, kada je Drogba sjajno primio loptu, okrenou se i odmah pucao, a lopta je otišla iznad desne strane Lopezovog gola. U tim Trenucima, Galatarsay je imao više od igre i napadao je, a vrijedi istaći dobre pokušaje Sneijdera, zatim Drogbe i Altintopa.

Ipak, i pored dobre igre gostiju, Real je udvostručio prednost u 30. minuti.

Essien je centrirao s desne strane, Kaya i Eboue su loše reagovali, a Benzemi nije bilo teško da pogodi za 2:0. Do isteka prvog dijela još po jedna izgledna prilika na obje strane. Prvo je Ronaldo odlično šutirao iz slobodnjaka, ali zamalo preko gola, da bi Eboue nakon duplog pasa sa Drogbom u 41. minuti pokušao, ali je Lopez krajnjim naporom interevenisao.

Otvaranje drugog dijela igre donijelo je mnogo manje kvaliteten i sadržajan fudbal, da bi ipak rezervista Higuain u 73. minuti nakon što je Xabi Alonso centrirao iz slobodnog udarca, lijepo natrčao i glavom loptu poslao u mrežu Muslere za konačnih 3:0.

Pobjeda i rezultat, kojim je Real već sada gotovo sigurno osigurao prolaz u polufinale, te će revanš u Istanbulu biti formalnost.
Real Madrid-Galatasaray 3:0

Stadion: Santiago Bernabeu. Sudija: Svein Oddvar Moen. Strijelci: 1:0 C. Ronaldo 10., 2:0 Benzema 30., 3:0 Higuain 73. minuta.

Žuti kartoni: Essien, Ramos, Modrić (Real). Nounkeu, Yilmaz, Melo, Drogba (Galatasaray).

Real Madrid: Diego López; Essien, Varane, Sergio Ramos, Coentrao; Xabi Alonso, Khedira; Di María (od 85. Pepe), Öezil (od 80. Modrić), Ronaldo; Benzema (od 65. Higuain).

Galatasaray: Muslera, Nounkeu, Semih Kaya, Eboue, Hamit Altintop (od 78. Bulut), Selcuk Inan, Felipe Melo, Riera (od 83. Amrabat), Sneijder (od 46. Zan), Drogba, Yilmaz.

—————————————————————————————————————————————————————-

U drugoj utakmici 1/4 finala Lige šampiona Malaga i Borussia Dortmund su odigrali 0:0 iako su gosti bili bliži pobjedi jer su promašili nekoliko odličnih šansi.
Prvih dvadesetak minuta utakmice igralo se uglavnom na polovini Borussije, međutim brzom transformacijom iz odbrane u napad gosti su opasno prijetili. Dva puta je Marzio Gotze izašao jedan na jedan sa golmanom, ali je Caballero odlično odbranio u oba navrata. Posljednjih petnaestak minuta domaćini su napravili blagi pritisak, a najbolju priliku su imali preko Toulalana koji je nakon ubačaja iz kornera sjajno skočio, ali je Weidenfeller uspješno intervenisao.

U drugom poluvremenu gosti iz Njemačke se preuzeli kontrolu nad igrom i laganom incijativom dolazili do gola domaćina, ali su nastavili sa promašajima. Prvo je Lewandovski loše šutirao sa nekih 15 metara, a potom i Mario Gotze kada se je sjajno ubacio iskosa sa desne strane i odlično šutirao, ali je lopta otišla tik pored stative.

Vjerovatno zadovoljne rezultatom, završnicu utakmicue obje ekipe su odigrale oprezno te nije bilo ozbiljnjih prilika.

Ovim ishodom utakmice svakako mogu biti zadovoljniji domaćini, dok gostima ostaje žal za promašenim prilikama.

Poslije ovog remija Borussia Dortmund je jedina neporažena ekipa u ovosezonskoj Ligi šampiona, dok Malaga još uvijek ne zna za poraz na La Rossaledi ni nakon 14 odigranih domaćih utakmica u evropskim takmičenjima.

Malaga – Borussia Dortmund 0:0

Stadion: La Rosaleda. Žuti karotin: Antunes, Weligton, Iturra (Malaga), Grosskreutz (Borussia Dortmund) Sudija: Jonas Eriksson (Švedska).

Malaga: Caballero, Gamez, Demichelis, Weligton, Antunes, Sanchez, Toulalan, Iturra, Isco, Saviola (od 67. Portillo Soler), Baptista (od 76. Santa Cruz).
Borussia Dortmund: Weidenfeller, Piszczek, Subotić, Santana, Schmelzer, Kehl, Gundogan, Reus(od 69. Schieber), Gotze, Grosskreutz, Lewandowski.