Real razbio Borussiju 3:0, PSG ide u London sa prednošću od 3:1

U večerašnjim utakmicama četvrtfinala Lige prvaka, zabilježene su dvije pobjede domaćina.

Real – Borussia  3:0

REAL: Casillas; Carvajal, Pepe, Ramos, Coentrao – Xabi, Modrić, Isco – Bale, Ronaldo, Benzema

BORUSSIA: Weidenfeller; Pisczcek, Sokratis, Hummels, Durm; Kehl, Sahin – Grosskreutz, Mkhitrayan, Reus – Aubameyang

U Madridu je Real slavio ubjedljivo sa 3:0 protiv prošlogodišnjeg finaliste Borussije iz Dortmunda.
Domaći su poveli u 3. minuti pogotkom Garetha Balea koji je nakon sjajne akcije pogodio za rano vodstvo Kraljeva. Već u 27. je bilo 2:0. Strijelac efektnog pogotka je bio Isco koji je pogodio sa dvedesetak metara. Priču oko večerašnje utakmice, a možda i plasmana u polufinale, je riješio Cristiano Ronaldo u 57. minuti nakon odlične asistencije Luke Modrića.
Desetkovana Borussia je pokušavala doći do počasnog pogotka, ali Reus i Aubymeyang nisu uspjeli pogoditi mrežu Casillasa.

PSG – Chelse  3:1

PSG: Sirigu; Jallet, Alex, Silva, Maxwell; Motta, Matuidi, Verratti; Cavani, Ibrahimović, Lavezzi.

CHELSEA: Čech; Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta; Luiz, Ramires; Willian, Oscar, Hazard; Schürrle.

U drugom susretu odigranom večeras, na Parku prinčeva je PSG bio bolji od Chelsea sa 3:1. Domaći su i ovdje rano poveli. Igrala se četvrta minuta kada je Lavezzi efektnim volej udarcem pogodio mrežu Cecha za vodstvo Parižana. U 28. minuti je Milorad Mažić pokazao na bijelu tačku za Chelsea nakon starta Thiaga Silve nad Oscarom. Siguran izvođač za izjednačenje je bio Eden Hazard. Pobjedu Parižanima je autogolom donio David Luiz u 61. minuti. On je nakon jednog centaršuta nespretno loptu poslao u vlastitu mrežu za 2:1. U sudijskom vremenu Javier Pastore je pogodio i treći put mrežu Chelsea za ubjedljivih i lijepih 3:1 pred revanš u Londonu sljedeće sedmice.