Real u finalu Lige prvaka: Bayern:Real 0-4 !

Real Madrid je večeras na sjajan način izborio svoje 13. finale Lige prvaka u istoriji. Madriđani su sasvim zasluženo savladali aktuelnog prvaka Evrope, minhenski Bayern, s 4:0 u gostima.

Ancelotti je u potpunosti nadmudrio Guardiolu, a njegovi igrači su očito dogovor iz svlačionice prije meča u potpunosti ispoštovali.

Pep Guardiola se odlučio za vrlo jaku ekipu pa je tako u odnosu na prvi susret Rafinhu ostavio na klupi, a Lahma vratio na desnog beka. Duel je započeo i Thomas Muller.

Sa druge strane, Ancelotti je odlučio započeti s Baleom, što predstavlja jedinu promjenu u odnosu na startnih 11 iz prve utakmice. Na klupi je ostao Isco.

Meč je počeo minutom šutnje u znak sjećanja na nedavno preminule fudbalske stučnjake Tita Vilanovu i Vujadina Boškova.

U 9. minuti golman Bavaraca Neuer je pogriješio, lopta dolazi na nekih 30-ak metara do Balea, ali je ovaj loše šutirao i nije uspio pogoditi prazan gol. Bila je to sasvim iznenadna prilika za goste, koji su se od samog početka orjentisali na kontre.

Ipak, u 16. minuti 0:1. Sjajno je korner izveo Luka Modrić, Bayernovi igrači su totalno zaboravili Sergija Ramosa, a ovaj prelijepim udarcem glavom loptu proslijedio u mrežu.

U 20. minuti sve je bilo gotovo. Na semaforu je stajalo 0:2, a stadion u Minhenu je utihnuo. Strijelac je opet bio Ramos. Bili su mu to prvi pogoci u Ligi prvaka ove godine, ali itekako bitni. Vrijedni finala.

Sve što je Bayern napravio do 25. minute bio je pokušaj Riberyja pored gola, a Ronaldo je u 27. minuti mogao sve riješiti, ali je njegov udarac prošao malo pored stative.

U 34. minuti bilo je, za domaće, šokantnih 0:3. Strijelac najbolji igrač svijeta u ovom trenutku – Cristiano Ronaldo. Ovog puta nije bio u pitanju prekid, već klasični kontra napad, Benzema je sjajno dodao do Balea, ovaj još ljepše uposlio Ronalda, a Portugalac rutinski pogodio. Aktuelni prvak Evrope u tim trenucima bio je očajan.

U 38. minuti Xavi Alonso dobio je žuti karton, koji će ga koštati nastupa u finalu Lige prvaka. Potpuno bespotrebno, jer je rezultat tada bio 0:3 za njegov tim.

Domaći su pred kraj poluvremena konačno uspjeli pritisnuti Real, ali Casillas nije imao nikakvih problema da zaustavi slabe pokušaje Bavaraca.

U nastavku su domaći pokušali napraviti čudo, ali nisu ozbiljnije uspjeni zaprijetiti Realu. Njihova igra jednostavno bila je očajna. Real se znalački branio, zadovoljio velikim vodstvom i mirno meč privodio kraju.

Real je do četvrtog pogotka došao u 90. minuti, kada je Cristiano Ronaldo fenomenalno pogodio iz slobodnog udarca. Majstorija večeri za kraj. Inače, Kraljevima je ovo bila tek treća pobjeda u 28 posjeta Njemačkoj.

Bayern – Real 0:4

Bayern Munchen: Neuer; Lahm, Boateng, Dante, Alaba; Kroos, Schweinsteiger; Robben, Muller (od 72. Pizarro), Ribery (od 72. Götze); Mandžukić (od 46. Martinez).

Real Madrid: Casillas, Carvajal, Pepe, Ramos (od 75. Varane), Coentrão; Alonso, Modrić, Di Maria (od 84. Casemiro); Ronaldo, Bale, Benzema (od 80. Isco).