Remi Barselone i Milana, pobjeda Borussije Dortmund

Mourinhov Chelsea večeras je lakše od očekivanog došao do sva tri boda u Gelsenkirchen (0:3) u okviru grupe E, Lige prvaka.

Dva gola za “plavce” postigao je Fernando Torres (5. i 69.), a pobjedu je samo potvrdio Eden Hazard u 88. minuti susreta.

U istoj grupi Bazel je bio nadomak pobjede u Bukureštu, ali je u posljednjim trenucima susreta domaća Steaua uspjela iznenaditi. Pogodak za goste postigao je Marcelo Diaz u 48. minuti, a izjednačujući gol dao je Leandro Angelo Martins u 88. minuti.

Derbi kola F, ali i večeri uz onaj susret u Milanu, igrali su Arsenal i Borussija Dortmund. Viceprvaci Evrope su prvi poveli, a “Topnici” su do poluvremena izjednačili golom Giruda.

Iako su fudbaleri Arsenea Wengera imali inicijativu u drugom dijelu, pa čak i prečku nakon maestralne asistencije Ozila, gosti su preko Roberta Lewandowskog odnijeli pobjedu.

Derbi kompletnog trećeg kola LP igrao se na Giuseppe Meazzi gdje je Barcelona “samo” remizirala protiv Milana (1:1).