Široki Brijeg i dalje na vrhu, Zrinjski zadržao priključak

Danas je kompletirano 24. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine. U današnja četiri meča jedinu gostujuću pobjedu ostvario je mostarski Zrinjski.

U prvoj utakmici koja je počela danas Velež je na svom terenu dočekao Rudar iz Prijedora i slavio s 1-0. Gol je postigao Mirza Ćemalović u 34. minuti, nakon asistencije Anela Hebibovića.

Mladost iz Velike Obarske danas je u Bijeljini dočekala gradačačku Zvijezdu i rutinski slavila s 2-0. Poveli su već u 8. minuti kada je Bajić postigao gol. Prethodnod je korner izveo Komarčević. Konačnih 2-0 postavio je Zečević.

Jedinu gostujuću pobjedu u ovom kolu ostvarili su igrači Zrinjskog. poveli su već u 43. minuti golom Ivana Crnova, dok je konačnih 0-2 postavio sjajni Staniša Nikolić.

Široki Brijeg je nemilosrdno deklasirao Radnik iz Bijeljine. Poveli su već u 28. minuti kada je Wagner s bijele tačke postigao gol za 1-0. Na 2-0 je povećao Mirić u 48. minuti, dok je svega tri minute kasnije Wagner riješio pitanje pobjednika. Konačnih 4-0 postavio je Kordić u 67. minuti nakon asistencije Marića.

Na tabeli prvi je i dalje Široki Brijeg sa 46 bodova. Na diobi prvog mjesta nalaze se još Zrinjski i Željezničar, dok je na četvrtom mjestu Sarajevo s 44 boda. Peti je Olimpic s 40 bodova.

Na začelju se nalazi trebinjski Leotar s svega 9 bodova. Društvo mu pravi Rudar iz Prijedora s 20 bodova, a u opasnoj zoni su još Slavija s 22, Travnik s 24, te Mladost iz Velike Obarske s 26 bodova.

Naredno kolo nam donosi dva derbija. Željezničar na Grbavici dočekuje zenički Čelik, dok Široki Brijeg gostuje Pod Bijelim brijegom ekipi Zrinjskog.