Ukrajinski Dnipro i moćna Sevilla u finalu Evropa Lige

U velikom finalu 27. maja u Varšavi će igrati branitelj naslova, Sevilla i senzacionalni Dnipro.

Ukrajinski Dnipro je nastavio da živi san, te je izborio prvo finale u historiji. Večeras su u Kijevu iznenadili favorizirani Napoli sa 1:0 (1:1 prvi meč). Gosti su bili opasniji, ali je onda u 58.minuti Seleznyov zabio za 1:0 i neopisivu radost Ukrajinaca. Do kraja gosti nisu imali snage da stignu do poravnanja i produžetaka.

U Firenci nije bilo drame. Nakon 3:0 u Andaluziji, Sevilla je i u Firenci pokazala snagu i slavila 2:0. Nakon što je Bacca zabio u 22.minuti bilo je jasno da će Sevilla igrati u novom finalu. Gosti tu nisu stali već su u 27.minuti zabili i drugi pogodak preko Carrica. U 66.minuti domaći su promašili penal, nakon što je Iličić šutirao preko gola.

Treba napomenuti da će pobjednik ovog takmičenja naredne sezone igrati u Ligi prvaka.