Željezničar nezaustavljivo grabi prema odbrani titule

Aktuelni prvak BiH Željezničar nezaustavljivo gazi ka novoj titulu. Desetkovani Željo protutnjao je Bijeljinom i ubilježio nova tri boda pobijedivši domaći sastav 3:0. Pitanje pobjednika riješeno je u prvih dvadesetak minuta utakmice. Prvo je Hodžić u 6. minutu doveo goste u vodstvo, a već u 21. minutu bilo je 2:0 za Plave sa Grbavice. Pogodio je Elvir Čolić, koji u posljednje vrijeme igra sve bolje. Sve dileme oko konačnog ishoda u 74. minutu riješio je Eldin Adilović, dvojim desetim golom ove szeone.

Čelik je pred svojom publikom rutinski riješio Zvijezdu iz Gradačca (4:1). Golovima Stajića (2. i 9. minuta), Horića (17.) i Popovića (84.) ubilježili su Zeničani treću pobjedu u posljednje četiri utakmice. Jedini gol za goste postigao je Savić (74.).

Gradina je i nakon 22. kola ostala jedina ekipa koja nema pobjedu ove sezone u Premijer ligi BiH. Ovaj put iz Srebrenika su kući pjevajući otišli igrači Travnika koji su slavili minimalnu pobjedu od 1:0. Trenutak odluke desio se u 70. minutu kada je pogodio Varupa.

Borac je u posljednjim trenucima meča u Prijedoru došao do boda protiv Rudara. Domaći su od 15. minuta vodili golom Mišana, da bi u 90. minutu utakmice gol za bod Banjalučanima postigao Trivunović.

Fudbaleri Veleža odnijeli su cijeli plijen iz Gabele i tako čini se otklonili sve dileme oko putnika u niži rang. Sada je već izvjesno da će uz Gradinu u nižem rangu igrati GOŠK, koji je danas u Gabeli poražen od Mostaraca sa 1:0. Jedini pogodak na utakmici postignut je na samom početku drugog dijela, kada je nakon jedne gužve, igrač GOŠK-a Paponja bio nesmotren, te loptu smjestio u vlastitu mrežu. U 54.minuti domaći su promašili penal, kojeg je očajno izveo Jusufbašić.

Sjajan susret u Mostara danas su odigrali Zrinjski i Slavija. Slavili su domaćini, koji su se ovom pobjedom izjednačili na prvenstvenoj tabeli sa Slavijom. Konačan rezultat bio je 2:1. Gosti su krenuli ofanzivnije i došli rano u vodstvo. Koner je izveo Benović, Saša Radovanović loptu prebacio glavom, a Aleksić neometan sa pet metara pogađa mrežu domaćih. Igrao se 9. minut susreta. U 26. minuti Zrinjski dolazi do izjednačenja. Šutirao je Crnov, odbrana Slavije uspjela blokirati ovaj udarac, ali se lopta odbila do Bekiće koji je sigurno sa nekih sedam metara pogodio mrežu Slavije. Drugo poluvrijeme je počelo pritiskom domaćih kojima je trebao minut da stignu do vodstva. Nakon jedne lopte upućene prema napadačima Zrinjskog, lopta nesretno prelazi Aleksiću preko noge dolazi do Stojkića koji sa nekih petnest metara majstorski pogađa donji lijevi ugao Tomovićevog gola. Ovom pobjedom Zrinjski se bodovno izjednačio sa Slavijom na tabeli. Obje ekipe sada imaju po 33 boda i dijele sedmu i osmu poziciju na tabeli.

Fudbaleri trebinjskog Leotara osvojili su prvi bod na Koševu od kako se igra Premijer liga BiH. Sarajevo i Leotar odigrali su jednu poprilično nezanimljivu utakmicu koja je završena bez golova – 0:0. Najzanimljiviji detalj desio se tek u 14. minuti, ali ne na terenu već na tribinama. Nakon što se na sjevernoj tribini, na kojoj se nalaze najvatreniji navijači FK Sarajevo, pojavio transparent na kojem je pisalo ARMIJA R. BiH glavni arbitar meča Ognjen Valjić iz Banje Luke na kratko je prekinuo susret, dok  “sporni” transparent nije uklonjen. Isti transparent koji je izazvao prekid u prvom poluvremenu pojavio se i početkom drugog dijela, a glavni arbitar meča Ognjen Valjić nije želio označiti početak drugog dijela dok se “sporni” transparent ne ukloni. Dugo se čekao nastavak meča, a navijači sa sjeverne tribine najvećeg bh. stadiona počeli su polako prelaziti na istočnu. Skinuli su sve transparente, ali parolu nisu željeli. Nakon više od 30 minuta prekida igra je nastavljena, a prethodno su zaštitari skinuli “spornu” parolu sa ograde sjeverne tribine. Obzirom na sve ono što smo vidjeli na Koševu večeras rezultat 0:0 je i najrealniji.