Zrinjski korak do titule prvaka, poraz Željezničara u Vrapčićima

Nogometaši Zrinjskog došli su na korak do osvajanja naslova prvaka BiH.

Zrinjski je u 28. kolu Premijer lige BiH danas na Otoci pobijedio Olimpic s 2:1 i došao do tri boda prednosti nad Željezničarom, koji je poražen u Vrapčićima od Veleža sa 4:2.

Zrinjski je do vodstva došao u 33. minuti preko Radeljića. Na 1:1 poravnao je Zec u finišu poluvremena, dok je pobjedu Zrinjskom donio Crnov u 76. minuti iz penala.

Željezničar je na gostovanju u Vrapčićima poražen od Veleža sa 4:2 čime je umanjio šanse za odbranu naslova prvaka BiH. Velež je do pobjede došao golovima Hebibovića (20.), Merzića (26.) i Jankovića (39., 90.). Strijelci za Željezničar bili su Svraka (38.) i Škaljić (68.-autogol).

Pobjede u 28. kolu ostvarili su Sarajevo i Široki Brijeg koji su se uključili u borbu za najviši plasman.

Široki je u Trebinju pobijedio Leotar sa 4:0 i izjednačio se na drugom mjestu sa Željezničarom, dok Sarajevo zaostaje bod nakon pobjede na Koševu nad Vitezom od 4:0. Strijelci su bili Kovačević (30.), Velkoski (44., 66.) i Travančić (88.).

U derbiju začelja Rudar je pobijedio Travnik s 1:0 zahvaljujući golu Pejića sa bijele tačke u 54. minuti. Dva kola prije kraja Rudar i Travnik imaju po 25 bodova i dijele 14. mjesto.