Zrinjski i Željezničar na vrhu tabele

U današnjem 27. kolu nogometne BHT Premijer lige odigrano je šest utakmica.

FK Željezničar – FK Mladost 2:1

Zbog pojačane kiše uvjeti na terenu su bili izrazito teški, ali to nije spriječilo nogometaše Željezničara i Mladosti da pokažu dobru igru i postižu golove. Na početku prvog poluvremena Plavi su dominirali terenom, što je urodilo plodom u 23. minuti kada je Bajić zatresao mrežu gostiju za 1:0. U 30. minuti utakmica je nakratko bila prekinuta jer je pas utrčao na teren. Nakon pauze gostujući tim se dao u akciju i počeo napade na gol Plavih. U dva navrata Komarčević šutira, ali lopta odlazi preko gola. No njegov kolega Ristić uspijeva dovesti akciju do kraja i izjednačiti rezultat na 1:1 u 44. minuti.

Utakmicu je obilježio i manji nered na južnoj tribini, a intervenisali i pripadnici specijalne policijske jedinice.

U drugom poluvremenu Željini igrači su ponovo pojačali pritisak na goste. U 53. minuti Plavi su imali dobru akciju ali Jamakov pokušaj osujetila je odbrana Mladosti. Uzvratili su to gosti preko Bajića i Sadikovića ali rezultat je ostao nepromijenjen. U 81. minuti Svraka je pokušao makazicama postići pogodak, ali lopta odlazi pored gola. No, uspio je u 87. minuti. Zatresao je protivničku mrežu i doveo Željezničar do prijeko potrebne pobjede. Plavi su slavili rezulatom 2:1 i ostali u utrci za prvaka.

NK Zrinjski – FK Čelik 4:0

Meč između Zrinjskog i Čelika bio je vatren, s puno akcije i dobrih prilika. Lider prvenstvene tabele Zrinjski ispunio je obećanje da će učiniti sve da osigura naslov prvaka. Prvi gol izazvao je polemiku i raspravu sudija i igrača o tome da li je bio ofsajd ili ne. Nakon kraće konsultacije, sudija Dragan Petrović je pokazao prema centru i priznao Barišićev gol koji je Zrinjski doveo u vodstvo od 1:0. Devet minuta kasnije Radeljić je povećao prednost Plemića na 2:0. Pogodak je postigao nakon kornera. U 53. minuti domaćin ponovo pokazuje svoju nadmoć i preko Simeunovića dolazi do 3:0. Dvadesetak sekundi nakon što ušao u igru Bekić postiže gol i Zrinjski dovodi do pobjede od 4:0.

NK Široki Brijeg – FK Borac 3:0

Tim s Pecare odlično je odigrao prvo poluvrijeme i na pauzu otišao sa visokih 3:0. Široki Brijeg je poveo već u 11. minuti golom Wagnera. Asistent je bio Zakarić. U 30. minuti Zakarić je ponovo uradio veći dio posla. Dodao je loptu Peki koji je šutirao, lopta se odbila od Grujića i ušla u gol Borca. Bio je to autogol, ali i 2:0 za Širokobriježane. Marić je rezultat povisio na 3:0 u 40. minuti.

NK Travnik – FK Sarajevo 2:3

Uprkos pokušajima, Bordo tim nije uspio doći do željenog gola u prvom poluvremenu. Travnik je preko Nermina Varupe poveo 1:0 u 23. minuti. U 50. minuti Dupovac dobija crveni karton jer je oborio Dudića koji je išao prema golu. To nije spriječilo tim s Koševa da u 60. minuti izjednači rezultat na 1:1. Velkoski je postigao peti gol u Premijer ligi. U 79. minuti Stojčev dovodi Sarajevo u prednost od 1:2, da bi već u 83. minuti ta prednost bila povećana na 1:3. Strijelac je bio Bilbija. No, Travnik uzvraća u 84. minuti i preko Sadikovića smanjuje rezultat na 2:3.

FK Slavija – FK Leotar 3:0

Slavija se danas borila lavovski ne bi li bila na korak bliže do spasa od ispadanja. Trud se isplatio u 17. minuti kada je Lemez postigao gol za vodstvo tima iz Lukavice. Leotar je time izgubio sve šanse za ostanak u ligi. Slavija u 56. minuti ostaje s igračem manje, ali ipak u 65. minuti postiže još jedan gol za 2:0. Strijelac je bio Radovanović. Pred sami kraj meča, u 85. minuti, Slavija povećava vodstvo na 3:0.

FK Radnik B. – FK Olimpic 2:1

Tim iz Bijeljine vodio je 2:0 u prvom poluvremenu. Prvi gol postigao je Hasanović u 12. minuti, a drugi Obradović u 35. minuti. Olimpic je smanjio rezultat na 2:1 u 58. minuti kada je Zec zatresao protivničku mrežu.

NK Zvijezda – FK Rudar P. 0:0

U Gradačcu danas nije bilo golova. Zvijezda je imala nekoliko prilika, ali se Rudarova mreža nije zatresla.