Bayern:Juventus 2:0, PSG:Barcelona 2:2

Bayern je u još jednoj odličnoj nogometnoj predstavi, pred svojim navijačima u Minhenu, savladao italijanskog prvaka Juventusa rezultatom 2:0. Golove za njemačkog prvaka postigli su Alaba (1. minuta) i Muller (63. minuta). Mada, u revanš utakmici italijanski prvak nije potpuno bez šansi, ipak su prognoze za prolazak u finale Lige prvaka na strani Bavaraca.

Isto se može reći i za tim Barcelone čiji nogometaši su sinoć na stadionu “Park prinčeva” u Parizu odigrali nerješeno 2:2 sa francuskim prvakom Paris Saint – Germainom. Prvi gol na utakmici u Parizu postigao je najbolji nogometaš svijeta Lionel Messi u 38. minuti. Izjednačio je Zlatan Ibrahimović u 79. minuti. Slavlje Parižana trajalo je samo do 88. minute kada je Xavi pogotkom iz penala Barsu ponovo doveo u vodstvo. Ipak, slavlje španskog prvaka pokvario je igrač PSG-a Matuidi, pogotkom u sudijskoj nadoknadi (94. minuta), na asistenciju Ibrahimovića.