Borussia i pored poraza od 0:2 u finalu Lige prvaka

Borussia Dortmund uspjela je sačuvati prednost iz prve polufinalne utakmice na Santiago Bernabeu protiv Real Madrida. Kraljevi su do “ulaznice” za Wembley došli nakon prve utakmice u kojoj su slavili sa 4:1, a istu su uspjeli sačuvati večeras nakon što su poraženi protiv Kraljevskog kluba sa 2:0.

Real Madrid na početku utakmice, tačnije u 3. minuti imao je veliku priliku. Oezil je uposlio Higuaina koji sa pet metara šutira u Weidenfellera. Ronaldo je u 8. minuti pokušao sa deset metara, ali lopta je otišla pored gola. Portugalac je u 12. minuti iz okreta snažno šutirao sa šest metara, ali golman Borussije nevjerovatno je odbranio.

Samo dvije minute poslije nova velika šansa za Kraljevski klub. Oezil je sam išao prema golu gostiju i njegov šut završio je pored desne stative. Također treba spomenuti da je iz igre morao izaći Goetze zbog povrede. Nakon uzbudljivih 15 minuta i tri stopostotne prilike uglavnom se igralo na sredini terena i do poluvremena nije bilo većih šansi.

Samo nakon četiri minute igre u nastavku utakmice Lewandowski je mogao dotući Real, ali je nakon povratne lopte Gorsskreutza šutirao daleko preko gola. Poljski napadač također je imao veliku priliku i u 50. minuti, kada je pogodio prečku. Najbolju priliku na utakmici imao je Gundogan u 62. minuti, ali je Lopez nevjerovatno intervenisao i ostavio Real u igri.

Završnicu večerašnje utakmice učinio je uzbudljivijom Benzema. Francuski napadač je pogodio za 1:0 u 83. minuti nakon centaršuta Oezila sa desne strane. Kraljevi su izvršili nevjerovatan pritisak u finišu utakmice, a Ramos je u 88. minuti pogodio za 2:0. Realu je nedostajao samo jedan gol, ali do istog nije uspio doći. Kraljevi su prekasno postigli dva gola.

Real Madrid – Borussia Dortmund 2:0

Strijelci: 1:0 Benzema (83), 2:0 Ramos (88). Stadion: Santiago Bernabeu (Madrid). Gledalaca: . Sudija: Howard Webb (Engleska). Žuti kartoni: Coentrao, Higuain, Ramos, Khedira (Real Madrid), Gundogan, Bender, Weidenfeller (Borussia Dortmund).

Real Madrid: Diego López; Essien, Varane, Ramos, Coentrao (od 57. minute Kaka); Xabi Alonso (od 67. minute Khedira), Modrić; Di María, Özil, Cristiano; Higuaín 8od 57. minute Benzema)

Borussia Dortmund: Weidenfeller; Piszceck, Subotic, Hummels, Schmelzer; Bender, Gundogan; Kuba (od 90. minute Santana), Götze (od 14. minute Grosskreutz), Reus; Lewandowski (od 87. minute Khel)