Željo i Široki remizirali (1:1), odluka će pasti u revanšu

Željezničar je nastavio igrati veoma loše na Grbavici, a to je večeras iskoristio Široki Brijeg. Prva utakmica finala Kupa Bosne i Hercegovine završena je bez pobjednika (1:1), što odgovara Širokobriježanima pred revanš utakmicu na Pecari.

Široki Brijeg je prvi zaprijetio u 3. minuti kada je Zlomislić pokušao, ali bio je to lak plijen za Antolovića. Odmah nakon toga Roskam je bio u veoma dobroj prilici, ali golman Željezničara na vrijeme je reagovao. U 5. minuti nakon velike greške Vasilića Kordić je iskoristio “poklon” i pogodio za vodstvo Širokobriježana.

Željezničar je prvi put zaprijetio tek u 14. minuti kada Adilović šutira, ali nije bilo teško Bilobrku da to odbrani. Domaći su izvršili pritisak, a do izjednačenja došli su u 19. minuti. Benjamin Čolić je centrirao sa desne strane, a njegov prezimenjak Elvir primio je loptu, a zatim je poslao u mrežu Širokog Brijega.

Četiri minute poslije Čolić je još jednom pokušao, ali lopta je otišla daleko preko gola. Željezničar je mogao do vodstva u 36. minuti kada je u velikoj prilici bio Adilović, ali Bilobrk je spasio goste. Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih prilika. Vasilić je u 44. minuti šutirao sa 15-ak metara preko gola.

U drugom poluvremenu su također gosti prvi zaprijetili. Roskam je pokušao, ali Antolović je uspio odbraniti. U 58. minuti snažan udarac Wagnera izblokirao je Vasilić. Kordić se našao u dobroj situaciji u 60. minuti, ali je iskosa sa desne strane šutirao daleko pored gola. U sličnoj poziciji našao se i Zlomislić, ali Antolović je odbranio.

Hodžić je u 82. minuti pretjerao s driblinzima te tako je propala jedna dobra prilika Željezničara. Dvije minute poslije nakon centaršuta Bekrića nikoga nije bilo na drugoj strani, dok je u 89. minuti Adilović bio u sjajnoj prilici. Našao se sam ispred gola, ali je njegov udarac dobro pročitao Bilobrk. Završeno je 1:1.

Željezničar – Široki Brijeg 1:1

Strijelci: 0:1 Kordić (5), 1:1 E. Čolić (19). Stadion: Grbavica. Gledalaca: 4000. Sudija: Tomislav Čuić. Žuti kartoni: Svraka (Željezničar).

ŽELJEZNIČAR: Antolović, E. Čolić, Kerla, Adilović, Selimović (od 83. minute Bekrić), B. Čolić, Vasilić, Svraka, Jamak (od 68. minute Hoadžić), Tomić, Urdinov

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Džidić, Bertoša, Ješe, Kordić (od 90. minute Barišić), Wagner, Ćorić, Ivanković (od 88. minute Kožulj), Roskam, Marić (od 55. minute Lendeka), Zlomislić