Krunić u 92. minuti asistirao za remi Milana i Uniteda na Old Traffordu

Manchester United je remizirao u prvom meču s Milanom rezultatom 1:1 u veoma uzbudljivom meču. Prvo se zatresla mreža Uniteda kada je Franck Kessie u 11. minuti sjajno šutirao i matirao Deana Hendersona, no VAR je pogodak poništio jer je vezni igrač Milana rukom primirio loptu prije šuta.

U 39. minuti kapiten Uniteda Harry Maguire se propisno obrukao kada je sa samo pola metra ostao sam pred golom, ali je pogodio stativu.

U 50. minuti Amad Diallo, pojačanje iz Atalante, je postigao svoj prvijenac u dresu Uniteda kada je glavom u mrežu na prelijep način pospremio centaršut Brune Fernandesa sa centra terena.

Rade Krunić je odigrao čitav susret u redovima Milana i propustio je dvije velike prilike, prvu 26. minuti kada je bio sam pred Hendersonom iskosa sa lijeve strane, ali je oklijevao i njegov šut je izblokiran, a potom i u 65. minuti kada je glavom šutirao preko gola.

No, iskupio se za promašaje u 90+2. minuti kada je asistirao iz kornera, a Simon Kajer glavom postiže konačnih 1:1.