Real u sjajnoj utakmici savladao Barcelonu za finale Superkupa

Oba kluba igrala su dobro od početka utakmice, a prvi veću šansu imao je Marco Asensio u 19. minuti. Karim Benzema je u 25. minuti sjajno uposlio Viniciusa, a Brazilac je pogodio za vodstvo Kraljevskog kluba od 1:0. U nastavku u dva navrata golu Reala prijetio je Luuk de Jong.

Upravo je u 41. minuti holandski napadač poravnao na 1:1. Ipak, više sretno nego spretno. Eder Militao je pokušao izbiti loptu, a onda se prvo odbila od De Jonga, potom od stativu i završila u golu. Početkom drugog dijela dobru priliku za Barcu imao je Pedri, a potom i De Jong.

Prijetio je i Ousmane Dembele, a onda je na drugoj strani sjajno šutira Benzema u 69. minuti, ali Francuz je pogodio stativu. Marc-Andre ter Stegen je odbranio sjajan udarac Benzeme u 72. minuti, a lopta je došla do Daniela Carvajala, koji je uposlio francuskog napadača, a on je pogodio za 2:1.

Barcelona se uspjela ponovo vratiti u 83. minuti kada je pogodio Ansu Fati na asistenciju Jordija Albe. Otišlo se u produžetke, a u 98. minuti Federico Valverde je donio još jedno vodstvo Kraljevskom klubu od 3:2. Do kraja je bilo šansi na obje strane, no promjene rezultata nije bilo, piše SCsport.