U kvalifikacijama za SP rukometaši BiH savladali Portugal 31:29

Rukometaši Bosne i Hercegovine savladali su selekciju Portugala 31:29 u 2. kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2015. godine. Susret je odigran u dvorani “Ramiz Salčin” u Sarajevu.

Portugalci su bolje otvorili susret i poveli 0:4, ali bh. reprezentativci dolaze do prvog izjednačenja u 13. minuti (7:7). U 25. minuti rezultat je ponovo bio izjednačen, 12:12, ali su Portugalci na odmor ipak otišli uz gol prednosti 13:14.

U nastavku, gosti iz Portugala ponovo su ušli bolje u meč, te su u 40. minuti imali tri gola prednosti 17:20. Ipak, izabranici selektora Dragana Markovića u 52. minuti ponovo dolaze do izjednačenja, 26:26, a onda i prelaze u vodstvo 28:26.

U posljednje četiri minute naš tim je ušao također sa dva gola prednosti, bilo je 29:27. Dvije minute prije kraja bh. tim je došao do tri gola prednosti, 30:27, a onda je Vražalić u 59. minuti pogodio za 31:27 i u tim je trenucima pobjednik već bio poznat. Portugalci, međutim, do kraja uspijevaju postići dva gola, za konačnih 31:29.

Najefikasniji u našim redovima bio je Nikola Prce sa devet golova, dok su Dejan Malinović i Faruk Vražalić dodali po šest golova.

Latvija je danas savladala Estoniju 35:25 na svome terenu, te je u našoj grupi prva sa 4 boda i gol razliku plus 13. Kvalifikacije se nastavljaju u januaru sljedeće godine.