Velkoski Sarajevu donio pobjedu i pet bodova prednosti

Sarajevo je nastavilo niz pobjeda. Ovaj put na stadionu Asim Ferhatović Hase sa minimalnih 1:0 savladana je Sloboda.

Susret je počeo po dvije kolosalne šanse na obje strane. Husejinović je u 3. minuti izašao sam pred Kovačevića, ali je šutirao pored gola. Deset minuta kasnije Hebibović je bio nesebičan, dodao je Ahmetoviću koji je bio neprecizan sa nekoliko metara.

Nakon toga domaći su preuzeli terensku incijativu, a na novu priliku čekala se 29. minuta. Sjajno je sa 20-ak metara pucao Crepulja, lopta je otišila iznad prečke.

Do kraja prvog poluvremenena nije bilo uzbuđenja te se na odmor otišlo pri početnom rezultatu.

U 46. minuti Ahmetović je pokušao glavom, Vukliš je nekako ukrotio loptu. U 55. minuti sudija Petrović je poništio gol Slobodi nakon što je Smajić faulirao Pidru, pa je Baraban uzalud pospremio loptu u mrežu.

Ključni momenat na susretu desio se u 61. minuti kada je dosuđen penal za Sarajevo nakon što je lopta u ruku pogodila Ignjatovića. Siguran realizator bio je Velkoski.

Nakon toga gosti su preuzeli terensku inicijativu. Dobru šansu gosti su propustili u 79. minuti kada je nakon ubačaja iz slobodnjaka glavom šutirao Adžem.

Hebibović je u 85. minuti mogao udvostručiti prednost svog tima, njegov udarac sa 10-ak metara je izblokirao Ignjatović.

Sarajevu je ovo bila šesta uzastopna pobjeda u prvenstvu te izabranici Husrefa Musemića sada imaju velikih pet bodova prednosti nad prvim pratiocima, Željezničarem i Zrinjskim.