Veliki trijumf Željezničara u Mostaru

U derbiju 14. kola Premijer lige BiH Željezničar je na gostovanju pobijedio Zrinjski sa 0:1. Plavi su odigrali odličan meč na stadionu Pod Bijelim brijegom te se u Sarajevo zasluženo vraćaju sa punim plijenom.

Domaći su krenuli ofanzivno od početka meča. Dobar šut sa vrha kaznenog prostora u 10. minuti uputio je Filipović, lopta je otišla preko gola.

Kako je meč odmicao gosti su se oslobađali pritiska, a prvi put ozbiljnije su zaprijetili u 25. minuti kada je Čurjurićev udarac sa 25 metara zaustavio Brkić.

Do kraja prvog poluvremena vrijedna spomena je povreda Osmankovića koji je kolima hitne pomoći prevezn u mostarsku bolnicu. Mladi defanzivac Plavih je izgubio svijet 37. minuti nakon duela sa Jovićem, vratio se na teren, ali nije mogao nastaviti meč.

Plemići nastavak počinju i kao start utakmice. Bilbija je prijetio u 49. i 53. minuti. Prvi je šutirao pored gol, a zatim je Kjosevski odbranio njegov šut.

Željo je stigao do vodstva iz prve prave prilike u drugom dijelu. Čurjurić je u 62. minuti sjajno prošao, ubacio vanjskim dijelom kopačke, a u kaznenom prostoru siguran je bio Krpić koji postiže svoj 10. ligaški gol.

Nakon vodećeg gola gosti su kontrolisali igru, a dobru šansu u 76. minuti imao je rezervista Jazvić čiji udarac sa lijeve strane brani Brkić. Šest minuta kasnije isti igrač je iz peterca šutirao preko gola.

U 85. minuti odličnu priliku je propustio Krpić koji iz izgledne pozicije glavom šutira glavom preko gola.

Zrinjski je u 92. minuti promašio dvije koloslane šanse, tačnije Kjosevski je maestralno odbranio udarce Markovića i Bilbije.

Ovim trijumfom Plavi su definitivno potvrdili izlazak iz krize, dok Plemići sigurno mogu biti razočarani konačnih ishodom, ali i svojom igrom.