Dudić nakon pobjede protiv AEK-a: “Ovo je putokaz da se može, samo hrabro”

Napravili smo dobar skauting i mislim da je to bilo najvažnije večeras. Hasanović je odradio vrhunski posao. Svi su bili odlični, pogotovo defanzivno. Faktički AEK nije izgradio napad u prvom poluvremenu. Zadovoljan sam kako smo čuvali njihove glavne igrače. Momcima treba odati počast, pogotovo za prvo poluvrijeme. Nema razloga da se povlačimo, samo hrabro. Rekao sam i jučer, idemo napadački kao što tako igramo i u Premijer ligi BiH. Ovo je putokaz da se može. Treći put okrećemo rezultat i to bez dva važna igrača Radovca i Zvonića. Ovo je pobjeda i za njih“, rekao je Dudić, piše “Klix“.

Trener Veleža je posebno istakao publiku koja je svih 90 minuta davala podršku njegovim igračima.

I kada smo pali pred kraj meča, navijači su nas digli. Nosili su nas. Zaista im hvala. Ljudi u Sarajevu su nas srdačno primili. Kad idemo autobusom na stadionu svi nas pozdravljaju. Svima im se zahvaljujem. Sada ćemo malo odmoriti i idemo na put u Atinu po prolaz u narednu fazu“, poručio je Dudić.

Podsjetimo, revanš između AEK-a i Veleža igra se u Atini za sedam dana, a pobjednik ovog dvomeča u trećem pretkolu Konferencijske lige igrat će protiv vjerovatno švedskog Elfsborga koji je danas u prvoj utakmici razbio moldavski Milsami sa 4:0.