Fantastični Bišćanin: Musa briljirao i protiv Bayerna, nižu se žrtve njegove životne forme

Bosanskohercegovački košarkaš Džanan Musa nastavio je igrati u fantastičnoj formi, a novu briljantnu partiju upisao je u pobjedi svog Reala nad Bayernom rezultatom 92:71 u 20. kolu Eurolige.

Musa iza sebe ima sedmicu za pamćenje. U samo šest dana postigao je 19 poena protiv Barcelone, 40 protiv Efesa, 20 protiv Baskonije i sada 16 protiv Bayerna. Tako je naš košarkaš u samo šest dana postigao čak 95 poena, što dovoljno govori o tome da Musa igra u životnoj formi.Reprezentativac BiH krenuo je meč protiv Bayerna u startnoj postavi i bio je najefikasniji dok je bio na parketu u prvoj četvrtini. Postigao je osam poena, od kojih jednu trojku, a onda ga je Chus Mateo odlučio odmoriti u drugoj četvrtini meča.

Sve vrijeme Real je imao prednost, a ona je varirala od pet do 15 poena u prvom poluvremenu. Trener Madriđana je Musu vratio u igru od starta treće četvrtine, a onda je bh. košarkaš vezao dvije trojke i tada je Real došao do vrlo lijepe prednosti.Kraljevski klub je s 11 poena prednosti ušao u posljednju četvrtinu, no ni tada stvari nisu bile riješene jer je Bayern pružao vrlo dobar otpor uprkos kontinuiranom zaostatku.

Kada se činilo da Bayern hvata priključak, dvije fantastične trojke zaredom iz teških pozicija pogađaju Sergio Llull i Mario Hezonja i Real odlazi na 13 poena prednosti. Tada su Bavarci ostali bez ikakve nade.Musa je meč završio sa 16 poena, a sjajni su u Realu bili s 18 poena Vincent Poirier te sa 17 Mario Hezonja. Pomenuti dvojac je prestigao Musu po broju poena u završnim trenucima meča, kada je sve bilo već odlučeno.

Za Real je to 18. pobjeda u sezoni uz samo dva poraza i prvi su na tabeli Eurolige. S druge strane, Bayern ostaje na samo osam pobjeda i čak 12 poraza.