BiH poražena od Rusije (24:26) u ravnopravnoj igri

Rukometna reprezentacije Bosne i Hercegovine poražena je na gostovanju u Rusiji, u utakmici kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo 2014. Naš podmladjeni tim dobro je parirao objektivno kvalitetnijim Rusima, međutim iskusniji i protivnik je na kraju slavio.

Naši rukometaši su bolje otvorili meč, poveli smo sa 3:0, a Rusi svoj prvi gol postižu u sedmoj minuti kada su smanjili na 3:1, Ruse je izluđivao Nebojša Grahovac, koji je bio sjajan na golu naše reprezntacije, odbrana na čelu sa Milasom i Vranješom, te Čelicom je funkcionisala prefektno. Rusi su bili iznenađeni i indisponirani pa smo na poluvrijeme otišli sa 11:10 u našu korist.

Rusi bolje otvaraju drugi dio utakmice i ubrzo prelaze u vodstvo od 13:12, međutim naši Zmajevi brzo vraćaju prednost u svoju korist i dolaze do 14:15. Dobra odbrana naše reprezentacije nastavila se, pa smo u 42. minuti imali 15:17. U našim tzv. kriznim minutama (od 45. minute) Rusi preokreću i u 50.minuti imaju 21:19.

Golom sjajnog Milasa dolazimo na 21:20, Rusi imaju dug napad i dva promašaja, i kada im je prijetilo dosudjivanje pasivnog napada Igropulo preuzima odgovornost i vodi Ruse na 22:20. Do kraja meča Rusi su sa velikom dozom straha čuvali rezultat, a naša reprezentacije je pokazala da se radi o sjajnoj skupini igrača, pred kojima može biti dobra budućnost. Konačan rezultat je glasio 26:24.

Grahovac je bio sjajan sa 19 odbrana. Savić je postigao četiri gola, a Vražalić, Mikić i Milas po tri. Kod Rusije Igropulo je postigao pet golova.