Pjanićeva Roma i Lulićev Lazio remizirali (1:1)

Kompletirano je 31. kolo talijanske Serije A i to velikim gradskim derbijem između Rome i Lazija. Miralem Pjanić i Senad Lulić, reprezentativci Bosne i Hercegovine, zauzeli su mjesto u svojim ekipama od prve minute, a obojica su doprinijela kod golova svojih timova. Rimski derbi završen je bez pobjednika (1:1).

Početak velikog rimskog derbija bio je bez većih uzbuđenja. Lazio je prvi ozbiljnije zaprijetio tek u 13. minuti kada je Candreva šutirao, a Stekelenburg odbranio. U 16. minuti nebesko-plavi dolaze do vodstva. Senad Lulić je uposlio Hernanesa, koji se namješta i postiže veoma lijep gol.

Lulić je pokušao u 20. minuti, ali Stekelenbug je odbranio. Do kraja provg poluvremena Lazio je igrao nešto bolje, a u finišu prvog dijela utakmice Francesco Totti je odlično pokušao, ali dobranio je to Marchetti. Odmah na početku drugog poluvremena dosuđen je penal za Lazio koji nije iskorišten.

U 48. minuti Marquinhios je igrao rukom, a Hernanes je šutirao sa bijele tačke i promašio cijeli gol. Nedugo nakon toga, tačnije u 56. minuti Miralem Pjanić je izborio penal za Romu, a siguran izvođač kaznenog udarca bio je Totti koji je izjednačio rezultat.

Poslije pogotka iz penala, legendarni kapiten Rome mogao je do još jednog gola, ali raspoložen je bio Marchetti. Lazio je od 69. minute igrao sa igračem manje, a drugi žuti karton dobio je Biava. Do kraja utakmice vrijedi spomenuti veliki promašaj Lamele u 80. minuti. Ostalo je 1:1.

Roma – Lazio 1:1 (Totti 57’ penal/Hernanes 16’)

Roma: Stekelenburg, Torosidis, Marquinhos, Castan, Marquinho, Bradley, De Rossi (od 53. minute Destro), Florenzi (od 73. minute Dodo), Pjanić, Lamela, Totti.

Lazio: Marchetti, Gonzalez, Biava, Cana, Radu (od 90. minute Stankevicius), Ledesma (od 70. minute Ciani), Candreva, Onazi, Hernanes, Lulić, Klose (od 60. minute Kozak).